Press "Enter" to skip to content

МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ВІДКРИТОЇ АКАДЕМІІ ІНЖЕНЕРНИХ ЗНАНЬ

Команда викладачів та студентів Інженерного інституту Запорізького національного університету
в межах проекту Відкрита академія інженерних знань провела майстер-клас з прототипування
для Інтернету речей в Запорізькій ЗОШ № 66.
Проведення цього майстер-класу стало можливим завдяки перемозі проекту у конкурсі соціальних ініціатив «Ми – це місто», який вже шість років проводить комбінат «Запоріжсталь». На втілення проекту отримано грант у 95 тисяч гривень. На ці кошти придбали сучасне обладнання для проведення майстер-класів зі створення прототипів «розумних» речей. На заході був присутній начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш, який звернув увагу на перспективи інженерної освіти як у світі, так і в рідному місті.

Доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем, Полякова Н.П. ознайомила школярів з трендами розвитку Інтернету речей та його впливом на різні сфери діяльності суспільства, в тому числі промисловість.
Під керівництвом старшого викладача кафедри механічного обладнання Востоцького С.М. більшість учнів 9-10 класів вперше зібрали електронну схему та на практиці працювали з сенсорами й виконавчими механізмами. Щоб перший досвід став успішним, учням допомагали ментори, студенти другого курсу спеціальності Інженерія програмного забезпечення творення моделі «розумного» ліхтаря, який вмикається за відсутності порогового рівня освітленості, для когось може стати поштовхом до майбутньої спеціальності.

Своїми враженнями школярі охоче ділилися з представниками ЗМІ, присутніми на заході, так дев’ятикласник Олександр розповів, що вже три роки займається в комп’ютерній академії: вивчає 3D-моделювання, робототехніку та основи програмування. Хлопця дуже зацікавив і майстер-клас з основ інженерії, який влаштували у школі.
Щоб продовжити знайомство зі спеціальностями Інженерного інституту ЗНУ та концепціями Інтернету речей, учні отримали можливість долучитися до онлайн-ресурсів проекту Відкрита академія інженерних знань.
Інструктор Cisco Networking Academy Ukraine
доц. каф. ПЗАС Полякова Н.П.