Науковиця ІННІ ЗНУ Наталія Полякова плідно співпрацює з Linux Professional Institute

Ще на початку весни 2022 року всесвітньовідомі навчальні центри з ІТ на підтримку народу України під час широкомасштабного нападу російської федерації енергійно розпочали переклад актуальних курсів «Cisco» українською. Активною учасницею цього руху та перекладачем стала доцентка кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталія Полякова.

Після завершення перекладу «Linux Essentials» українською «Linux Professional Institute» (LPI) із задоволенням запропонував свої щойно цілком перекладені навчальні матеріали для «Web Development Essentials». Представники «Linux» щиро подякували Наталії Поляковій і Сергію Дзюбі за перекладацьку роботу в складних умовах сьогодення. «Мова – це завжди частина культури, і ми маємо намір, перекладаючи навчальні матеріали українською мовою, підтримати культуру, якій багато в чому загрожує серйозна небезпека. Тож перекладачі на поки що мало представлені в нашому курсі мови можуть зробити свій внесок у розповсюдження наших навчальних матеріалів», – зазначив старший менеджер із продуктів «Linux Professional Institute», д-р Маркус Вірц. Розповідаючи про своє, вже тривале, співробітництво з «Linux Professional Institute» Наталія Петрівна наголосила: «У Запорізькому національному університеті є освітні програми для бакалаврів і магістрів програмної інженерії. Наші студенти – розробники програмного забезпечення – повинні добре знати всі популярні операційні системи та сучасні технології. Тож можливість вивчати технології за матеріалами LPI рідною мовою надзвичайно важлива й для студентів ЗНУ, і для всіх студентів-айтішників України.

Ознайомитися з матеріалами професійного курсу з «Linux LPIC-1» (частина 1) українською можна за лінком:

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні